Бібліотека комплексу | Запорiзький навчально-виховний комплекс №67

Бібліотека комплексу

Білл Гейтс

«Бібліотека  Нової української школи—простір для освітніх можливостей кожного учня»

Графік роботи:

8.00 — 16.00 обслуговування користувачів

16.00 — 16.30 робота з книжковим фондом, документацією.

Завідуюча бібліотеки: Задорожня Олена Іванівна

Бібліотекар: Прокоф’єва Людмила Миколаївна

“Що може сучасна бібліотека освітнього закладу”:

 1. Підбір необхідної інформації з книжкових для організації і проведення уроків та позаурочної діяльності джерел та Інтернет

 2. Безкоштовна зона Wi – Fi

 3. Популяризація книги і читання за допомогою ІКТ

 4. Системне навчання учнів інформаційної грамотності

Головна мета: Якісне інформаційне обслуговування учасників освітнього процесу ЗНВК №67

Користувачі :

 • Учні

 • Вчителі

 • Співробітники

 • Батьки

 

Борітеся — поборете!

Вам бог помагає!

За вас правда, за вас слава.

І воля святая!

Тарас Шевченко

Шевченко

   9 березня 2023 року, виповнюється 209 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

     Він став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу у ці дні війни з Росією.

    За нами перемога! Пам’ятаймо слова нашого українського пророка:

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.

З нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка бібліотека підготувала відкритий перегляд «Кобзар у серці України»

изображение_viber_2023-03-06_11-11-34-573

Вірші Тараса Григоровича Шевченка – це невичерпне джерело мудрості. Написані понад століття тому – поезії Шевченка актуальні й досі. Зібрали для вас найкращі твори Кобзаря про Україну та особисте життя.

Вірші Тараса Григоровича Шевченка повинен знати кожен, адже «Кобзар» – це друга Біблія для українців. Розгортаєш, і: «Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почуєш…». І слова Шевченка – справді особливі, зокрема тим, що актуальні й досі.

 

Леся Українка: нестримна геніальність європейки і витончена українська душа.Безымянный

 

25 лютого (13-го за старим стилем) 1871 року у Новограді-Волинському –– у шляхетній і освіченій родині Олени і Петра Косачів народилася  дівчинка. Її назвали Ларисою, але вона візьме псевдонім «​Леся Українка» і стане одним із стовпів української культури.

 

 

21 лютого – Міжнародний День рідної мови

Безымянный8

Книжкова виставка до Дня рідної мови.

изображение_viber_2023-02-20_10-18-48-149

 

20 лютого — День Героїв Небесної сотні

Безымянный7

20 лютого, в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Об’єднання українців 2014 року дало змогу відстояти свої права, свободи й цінності.

День Героїв Небесної сотні у 2023 році відбудеться під гаслом «Небесна сотня – перші герої російсько-української війни», йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства культури та інформаційної політики.

«Слава Україні! Це гасло актуалізувалося під час Майдану. Понад дев’ять років тому. День Героїв Небесної сотні – це жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського суспільства захищати незалежність України.

 

День Державного Герба України

Безымянный

19 лютого відзначається день Державного Герба України. Саме Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців. Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

З цієї нагоди бібліотека презентує оновлену  книжкову виставку «Вічно живи, Україно!»  На виставці представлені нові документи про державні символи нашої держави.

изображение_viber_2023-02-15_08-28-58

Шановні учні,батьки,вчителі ! Наш заклад придбав 30 підручників профільного рівня для 10-11 класів, а саме алгебру, геометрію, біологію, географію та інформатику. Завжди раді Вас бачити в бібліотеці.

бібл

Поради бібліотекаря: «Як читати всією родиною»

10 грудня — Міжнародний день прав людини

Безымянный4

Безымянный5

Бібліотека рекомендує:

Безымянный6

9 грудня  — Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів.

Безымянный2

Бібліотека рекомендує:

Безымянный3

Адамс Джонс «Геноцид. Вступ до глобальної історії» — це наймасштабніший за своїм охопленням посібник із проблем геноциду серед усіх, що видані дотепер. У цій унікальній книжці, яка відображає найновіші підходи в дисципліні genocide studies, геноцид розглядається водночас і як історичне явище, і як теоретичний та правовий концепт. Автор докладно розкриває витоки, глибину і людський вимір трагедій, що сталися на різних континентах, висвітлює роль війни, імперіалізму та соціальних революцій у розпалюванні геноцидного полум’я.

6 грудня — День Збройних Сил України!

1 Грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Безымянный 1

Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття — синдром набутого імунного дефіциту, скорочено — СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу..

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому. У відсотковому відношенні ця хвороба по колишньому характерна переважно для основних груп ризику.

26 листопада День пам’яті жертв Голодомору.

До 90-х роковин:

Віртуальна книжкова виставка-пам’ять «Запалим свічку, хай зігріє душу усіх, кого забрав Голодомор»

Книги про Голодомор в Україні1932-1933 років: підбірка до Дня пам’яті

Матеріали сайту Музею Голодомору:

Історія Голодомору
Визнання Голодомору геноцидом
Архів
Свідчення очевидців
Публікації
Інтернет-посилання
Тема Голодомору в мистецтві
Фільми про Голодомор
Виставки

Пропонуємо книжкову виставку присвячену місячнику «Родинне виховання»

изображение_viber_2022-11-16_14-55-29-498 изображение_viber_2022-11-16_14-55-39-670 изображение_viber_2022-11-16_14-55-56-258

Безымянный

9 листопада − День української писемності та мови. Цікаві факти

Цікаві факти:

 • 22 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив нову редакцію українського правопису. Цей документ був розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.

 • 15 травня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної.

 • 16 липня 2019 рокув Україні набув чинності закон про мову, завданням якого є об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави.

 • Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, залежно від того, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус.

 • Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються.

 • Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю («гражданка»).

 • Українська мова одна з найкрасивіших мов та визнана другою за мелодійністю мовою світу після італійської.

 • Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї.

 • Українська мова поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці.

 • Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.

 • З погляду лексики, найближчою до української є білоруська мова (84% спільної лексики), потім іде польська (70% спільної лексики) і словацька (68% спільної лексики).

Акція ,,Подаруй книгу бібліотеці,, 6-А-9 книжок, 3-Б-4книжки, 8-Б-2 книжки.

изображение_viber_2022-11-07_12-49-51-485

Шановні колеги!   До бібліотеки надійшли підручники з поглибленним вивченням математики, біології та географії.

изображение_viber_2022-11-02_09-43-19-213

 

Шановні користувачі! Щиро запрошуємо всіх вас відвідати нашу затишну бібліотеку. Ми завжди готові до співпраці.

MyCollages

 

Книжкова полиця «Визволення міста Запоріжжя від фашистських загарбників»

Пропонуємо користувачам книжкову виставку «Безпека життєдіяльності»

MyCollages

ДЕНЬ МИРУ

Запрошуемо в бібліотеку ознайомитися з виставкою ,,Запоріжжя: з минулого в майбутнє.» На виставці представлені матеріали про історію, культуру, традиції Запорізького краю, розміщені полиці з цікавими книжками про перлину України острів Хортицю, зібрані твори письменників і поетів Запоріжжя.

изображение_viber_2022-09-26_13-14-12-789

 

 

До дня народження Василя Олександровича Сухомлинського створена полиця з казками видатного українського педагога, дитячого письменника.

изображение_viber_2022-09-27_10-49-42-681

В рамках проведення акції «Українським дітям — українську книгу», започатковану 15 березня 2022 року Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики, ЗНВК №67 передав гуманітарну допомогу ПНЗ «БДЮТ Заводського району» ЗМР ЗО у вигляді друкованої продукції (навчальні підручники та посібники, художню літературу для дітей шкільного та дошкільного віку) для забезпечення дітей, які змушені пересилитися, рятуючись від російських агресорів.

1651661901171

 

ПРОТОКОЛ №12 засідання педагогічної ради ЗНВК №67 «Про вібір і замовлення підручників для 5 класу на 2022-2023 навчальний рік»

ПРОТОКОЛ №23 засідання педагогічної ради від 14.01.2022 року «про вибір і замовлення підручників для 9 класу на 2022-2023 навчальний рік»

Графік онлайн-презентацій авторських концепцій підручників, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних)  для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2021-2022 роках (5 клас), на youtube-сторінці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»

Про зміну строків вибору підручників для 5 класу

Про зміну строків вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 5 класу

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

З 2008 року за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення у жовтні місяці міжнародного місячника шкільних бібліотек.
Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

НАКАЗ МОН України від 12 серпня 2014 року №931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек»

1. Книжкова виставка « ЗАПОРІЖЖЯ: з минулого в майбутнє»1636563074629

2. Акція «Подаруй бібліотеці книгу» (від учнів 7-А класу, кл. керівник Шкляренко С.В.)

16365630746811636563074686

3. Збір макулатури (зібрано 300 кг)

20180404_095302

4. Екскурсія до бібліотеки учнів 2а,б,в класів. Бесіда «Правила поведінки в бібліотеці», запис до бібліотеки