Як вибрати зручну парту для першокласника і навіщо вона взагалі потрібна | Запорiзький навчально-виховний комплекс №67

Як вибрати зручну парту для першокласника і навіщо вона взагалі потрібна

5421Якщо ви батько майбутнього першокласника і думаєте, що до години ікс, точніше 1 вересня ще повно часу, насправді це не так. Шкільні базари починаються вже в серпні. Але куди складніше ручок і зошитів вибрати шкільні парти для дитини.

Парту вдома батьки часто вважають марною тратою грошей і зайвими меблями в будинку. Замість цього вони віддають перевагу звичайному письмовому, а іноді і кухонного столу. Адже, як би цього не хотілося уникнути, спочатку домашнє завдання дитини – це колективна сімейна праця. Так чому б не вбити двох зайців одним пострілом: і уроки зробити, і вечерю приготувати. Ситуація життєва. Але все ж не варто виняток робити правилом.

Загальні вимоги до парт

Розмір. Парта не повинна бути дуже маленькою: ширина не менше 1 метра, висота – від 52 сантиметрів. Це стандарт, відступати від якого при виборі дитячих меблів не бажано. Дитина повинна вільно розміщуватися за стільницею: покласти руки, трохи зігнуті в ліктях (вони ні в якому разі не повинні звисати), щоб при цьому на поверхні залишалося досить вільного місця. Його повинно вистачити не тільки для навчального приладдя, а й для лампи.

Колір краще вибирати пастельних тонів: світло-зелені, світло-сині, персикові, бежеві, ніжно-рожеві, під дерево. Яскраві меблі люмінесцентних кольорів погано впливають на здатність до концентрації і викликають роздратування.

Безпека. Парта повинна бути стійкою. Округлені кути допоможуть уникнути можливих травм. Від матеріалу також залежить безпека. Краще, якщо це будуть похідні дерева (МДФ, ДСП). Пластик може бути зі специфічним запахом і навіть виділяти шкідливі речовини.

Батьки часто віддають перевагу партам-трансформерам від вітчизняних і західних виробників. Парти-трансформери зручні ще й тим, що вони можуть прослужити весь час навчання в школі. Можливість регулювати висоту столу і нахил стільниці відповідно до зросту і віку дитини компенсує його часто високу ціну. Деякі моделі бувають громіздкими і важкими. Це, мабуть, головний мінус таких меблів.

Шкільна парта-моноблок нагадує парту з радянського дитинства. Причому стілець купувати вже не доведеться. Але для початку потрібно вирішити, чи потрібна вам вдома школа.

Замість стандартного письмового столу можна підібрати і Г-подібну модель. Це залежить від розмірів і форми дитячої кімнати. В цьому випадку у школяра є можливість за однією з частин столу робити уроки, а на інший поставити комп’ютер. Цей варіант майже так само популярний, як й інші. Вартість парт залежить від оформлення, матеріалу і наявності висувної тумби.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

(Spamcheck Enabled)