«Слово – зброя», — проблеми чистоти мови | Запорiзький навчально-виховний комплекс №67

«Слово – зброя», — проблеми чистоти мови

Як казав Максим Рильський : «Слово — зброя. Як усяку зброю, його треба чистити та доглядати.» Україна — держава демократична — танки продали, ядерні боєголовки продали, бо боротися і воювати ні з ким не збираємось – то й зброя нам нідочого. І слово, відповідно, теж. Бо ним можна вколоти, поранити і навіть вбити.

Які ж проблеми сучасної мови в Україні? Більшість людей користуються сленгом і в реальному і в віртуальному житті. Суржиком і російськими кальками спілкуються не лише учні, а й вчителі. Все це тому, що нам насаджується думка про те, що багато українських слів запозичені. Таким чином ці, нібито запозичені слова, викидаються зі словників і вони стають біднішими і скупішими. Натомість, є люди (і цілі телевізійні канали), які придумують нові неологізми, яких ніхто раніше не чув. Це можна назвати «СТБ-сівська говірка». Такі шедеври, як «вхурделило», «хемеки», «еврів», «Европа», «міліціянти», «редактрині»… вони не просто ріжуть слух, а й калічать мову.

Для нашої країни це зараз дуже болісне питання, бо люди, які мали б розвивати і плекати її, навіть двох слів до купи зв’язати не можуть. Попри те, що спілкування українською- це обов’язкова вимога до народних обранців. В цьому і полягає основна проблема нашого суспільства – її кидають під ноги всі, кому не лінь, нею не хочуть спілкуватися в офіційних колах, її хибно вважають похідною від російської і дуже мало людей її відроджують і працюють над її чистотою. Вивчення іноземної мови в наш час може бути не тільки корисним, але й цікавим.

Ще один феномен, який прославив Україну на цілий світ – це виникнення нової, азірівської мови. Навіть іноземці сміються з цього, бо чують, що тут щось не так… Нещодавно в інтернеті з’явився навіть он-лайн перекладач на азірівку.

Ще в цій статті не можна не згадати про найбільшу українську проблему – закон про регіональні мови. Всі люди в курсі цього закону, тому зупинятися на ньому надовго ми не будемо. Одних людей він дуже розлютив, а інших, на жаль, дуже потішив. Цікаво, що львівські програмісти написали звернення до влади про те, що хочуть оголосити С++ (мову програмування) регіональною, бо у Львові є дуже багато програмістів (звісно, жартома). Але насправді це – глобальні проблеми, які одна людина, чи навіть тисяча людей, чи навіть всі ентузіасти вирішити не можуть. Для покращення цієї ситуації потрібна свідомість і праця багатьох-багатьох поколінь. Бо для того, щоб змінити ставлення суспільства до цієї проблеми, потрібно змінити його світогляд , відкрити вуха і розплющити очі. Бо недооцінювати вагу слова – нерозумно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

(Spamcheck Enabled)