Види і особливість техпластин з гуми | Запорiзький навчально-виховний комплекс №67

Види і особливість техпластин з гуми

Техпластина — популярне виріб з гуми, що застосовується в різних сферах. Виготовляють її на основі каучуку. Залежно від призначення кінцевого виробу в складі змінюється кількість латексу та інших компонентів. Техпластини стійкі до перепадів температур, мають тепло-, звукоізоляційні характеристики.

dd5eb41fa2d69516e3b2204f3bd55fe2Готовий продукт актуальний в якості основи для створення матеріалів різного типу. Може застосовуватися для гасіння тертя. Актуальний як ущільнювач, який витримає навантаження від кислот, лугів та інших агресивних середовищ.

Розрізняються техпластини методом виробництва. При використанні вулканізації застосовують прес. Він співвідноситься з прес-формами. Іноді застосовують вулканізатори безперервної дії.

Види техпластин за класами

Є два класи, що відрізняються товщиною. Техпластини гумові першого класу мають цей параметр до 20 мм. Актуальними для створення виробів, необхідних для ущільнення вузлів. Робочий тиск — 0,1 МПа.

Варіанти, що відносяться до другого класу, мають товщину до 60 мм. Вони застосовуються в великовантажної техніки і як підкладковий матеріалу. З урахуванням класу на виробі проставляється певна маркування. Вона залежить від цілей, методів виробництва.

В процесі виробництва техпластин можуть використовувати тканини. Завдяки їм листовий матеріал стає міцнішим, що не боїться деформацій. Пластини з декількома шарами тканини відносяться до другого типу.

Види

Техпластини поділяються на кілька різновидів:

  • вакуумні;
  • пористі;
  • харчові;
  • губчасті.

Вакуумні види застосовуються для виготовлення прокладок з метою герметизації, як демпферів в статичних установках, термічних ізоляторах і в іншій техніці. Особливість — мінімальне виділення газу від самої деталі, оскільки в складі є природний каучук. Вакуумна техрезіна стійка до тиску, стиснення, розтягування. Відрізняється і хорошою еластичністю. Виготовляється по ТУ з різних сумішей марок гуми.

Пориста техпластина в складі має латекс і каучук, тому відмінно герметизирует частини сполук, які повинні залишатися нерухомими.

Цей вид можна застосувати:

  • для ущільнення;
  • амортизації і віброізоляції;
  • прокладки в пакувальній тарі;
  • електроізоляції.

Застосовується в середовищах з щадними умовами. Температура робочого середовища становить від -45 до 70 градусів.

Харчова техгума відповідає ГОСТ, підходить для виробів, які можуть контактувати з харчовими продуктами. З пластин роблять рукава, конвеєрні стрічки, прокладки, ущільнення. Цей вид знайшов своє застосування в медицині, хімічній, фармацевтичній промисловості. Випускається зазвичай рулонами, може мати різну твердість. Стандартне робочий тиск дорівнює 0,6 МПа, а діапазон температур — від -30 до 140 градусів.

Губчастий типу не можна піддавати впливу мазуту, бензину, гасу та інших агресивних середовищ. Тип був створений спеціально для використання в електроізоляції, але стало актуальним в ролі ущільнювача дверей, вікон і при створенні герметичної упаковки.

На сайті https://gumatech.pro/g90447303-tehplastiny-gost-7338 легко знайти техпластини з гуми потрібного вигляду. При виборі враховуйте робочий тиск, наявність контакту з різними речовинами, вплив температур. В асортименті можна знайти стійкі моделі до тепла, морозу, кислот, лугів. Популярними є і маслобензіностойкіе різновиди. Техпластини орієнтовані на термін служби від 10 років, не підтверджені зовнішніх впливів, легко обробляються і виготовляються. Є компанії, що пропонують замовити технічну пластину потрібної довжини і ширини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

(Spamcheck Enabled)